Historia firmy

Handel

Firmę w 1993r. utworzyło małżeństwo Barbara i Grzegorz Kałka. Początkowo sam handel towarami wentylacyjnymi zapoczątkowała Barbara Kałka, z wykształcenia inżynier mechanik, z doświadczenia technolog-konstruktor form wtryskowych. Na tamte czasy, rynek był bardzo trudny – branża wentylacyjno – klimatyzacyjna kojarzyła się w dużej mierze z produktem luksusowym, niedostępnym cenowo, wręcz zbędnym dla podstawowej egzystencji. GreKa była jedną z pierwszych firm w branży, które przecierały szlaki handlowe, podejmowały się wprowadzenia na rynek wyrobów, przyczyniały się do edukacji lokalnej klienteli, osób związanych z budowlanką, kadry pracowniczej. Na efekty w prowadzeniu działalności trzeba było cierpliwie czekać.

greka

Realizacja budów

Po roku do firmy dołączył mąż Grzegorz Kałka, z wykształcenia inżynier mechanik, z doświadczenia Dyrektor Handlowy w branży tworzyw i metali. Dzięki umiejętnościom technicznym oferował Klientom produkt w pakiecie z usługą montażu. Na zlecenia nie trzeba było długo czekać, a realizacją zajmował się początkowo sam. Realizował obiekty szpitali, banków itp. Grupa wyuczonych monterów i osób kosztorysujących powiększała się z roku na rok. Tym samym dział Realizacji Budów stał się drugim filarem firmy.

greka

Produkcja

Realizowane inwestycje i zapotrzebowanie materiałowe z nich wynikające wpłynęły na decyzję założycieli o podjęciu próby produkcji elementów biernych takich jak kanały i kształtki. Początkowo dzięki produkcji ręcznej wykwalifikowanych pracowników powstawały produkty na własne potrzeby firmy – pod potrzeby działu Realizacji Budów. Z czasem produktem dobrym jakościowo, dostępnym od ręki i atrakcyjnym cenowo zainteresowali się również inni instalatorzy. Dział Handlowy rozszerzył tym samym swoją ofertę handlową. Dzięki temu firma rozwijała się z roku na rok wyposażając się w maszyny, programy komputerowe, zaplecze technologiczne. Od 2010r. produkcja realizowana jest na profesjonalnym parku technologicznym liczącym ponad 2000 m2 wraz z zapleczem magazynowym i silnym wsparciem technicznym.

Export

Od 2013r. firma realizuje sprzedaż i wykonawstwo na terenie państw europejskich takich jak: Niemcy, Szwecja, Francja, Holandia, Irlandia, Finlandia.